Jarní úklid pro vaše finance

15.03.2016 09:33

Jaro je tady a nevyhnutelný jarní úklid s ním. Nicméně čištění domácnosti není jediný úklid, který byste měli letos provést. V době tvrdé ekonomiky může být také dobrý nápad pročistit své finance s cílem nalézt některé ze „skrytých peněz“, které byste jinak těžko viděli. Díky těmto úklidovým tipům pro vaše peníze, bude vaše finanční situace mnohem jistější.


1. Pochopte finance jako celek – mnoho rodin si rozděluje zodpovědnosti a o finanční stránku se většinou stará pouze jeden z dospělých. To může vést ke zmatku a dezorganizaci. Lepší je nad financemi přemýšlet společně.

2. Mějte v pořádku soupis vašeho majetku – i když se vám může zdát, že znáte hodnotu všeho svého majetku, je vždy lepší mít podrobný soupis a v pořádku všechny dokumenty. Například pojišťovny vám proplatí méně peněz, pokud vše dopodrobna nedoložíte.

3. Odstraňte finanční nepořádek - s dobou moderních financí je možné mít mnoho bankovních účtů, kreditních karet, půjček, hypoték a různých dalších pasiv. Je však lepší odstranit ze svého života nepotřebný a drahý finanční nepořádek a ušetřit tak mnoho času a peněz.

4. Protřiďte si staré účty – ponechte si daňovou evidenci za posledních 7 let, drobné účtenky za 2 roky a 45 dnů staré výpisy z účtů, zbytek skartujte! Až 10 let staré výpisy z účtů může banka v případě vydat na požádání. Další možností je držet své účty v elektronické podobě.

5. Překontrolujte svá pojištění – zjistěte, zda bezdůvodně neplatíte příliš mnoho za pojištění. Pokud ano, zřiďte si nouzový fond, kam budete ukládat měsíčně peníze a zároveň snižte částky na pojistné krytí a dlouhodobě tak ušetříte větší sumu peněz, kterou můžete navíc dále zhodnocovat vhodnou investicí a mít tak vlastní peníze pro případ nouze.

Jsme odborníky na finance, proto vám rádi pomůžeme s vaší finanční situací a poradíme, jak si vhodnou investicí zajistit spokojenou budoucnost. Neváhejte si domluvit bezplatnou konzultaci v některé z kanceláří po celé České republice. Kontaktujte nás zde.
 

Ing. Lenka Jachanová

 

Přidejte se na náš Facebook

 

Mohlo by Vás také zajímat:

5 chytrých otázek, které položit investičnímu poradci

5 největších mýtů na akciovém trhu

Jak si vybrat vhodný podílový fond