Důležité upozornění pro investory: Bude uzavřen fond Marka Mobia Frontier Markets Fund

11.06.2013 22:28

Od 28. června se společnost Franklin Templeton chystá zpomalit jednu ze svých vlajkových lodí – padesáti miliardový fond pod vedením fondového manažera Dr. Marka Mobia – Templeton Frontier Markets Fund. Fond bude uzavřen od konce měsíce všem novým investorům.


Management fondu o tom rozhodl poté, co aktivita fondu nabobtnala do velikosti 1,98 miliard dolarů.
Pro nové klienty sice bude fond uzavřen, nicméně stávající investoři si budou moci do fondu stále investovat, jak jsou zvyklí.


Společnost Franklin Templeton oznámila, že její tým, specializovaný na rozvíjející se trhy, nevidí žádné problémy ohledně objemu možných investic do Frontier markets (nerozvinutých trhů), nicméně toto rozhodnutí je nejlepším způsobem, jak uhlídat transparentnost finančního toku do portfolia společnosti fondu.


Fond byl spuštěn v roce 2008 a jeho správce Dr. Mark Mobius, po boku s manažerem portfolia Carlosem von Hardenbergem investují do společností napříč celým prostředím nerozvinutých trhů s velkým růstovým potenciálem.


Ve sféře fondů s nízkým rizikem a menší návratností rostly Frontier Markets – nerozvinuté trhy na popularitě v průběhu roku 2012 a na počátku roku 2013, kdy narůstal hlad investorů po rizikovějších a výnosnějších alternativách k tradičnějším Emerging markets – rozvíjejícím se trhům, které v poslední době vykazovaly mírně nižší výkon.

 

Stále jsme Vám do doby uzavření schopni sjednat vstup do tohoto fondu, proto nás neváhejte kontaktovat zde.